© 2020 dy-vo.com

Невідома Туреччина: усе найдавніше та найзагадковіше

Основна інформація

1
Дати подорожі
Не визначено. Можемо організувати під замовлення
2
Вартість
~780 €
3
Маршрут
Стамбул - Догубеязит - Ван - острів Акдамар - Озеро Ван - Бітліс - Мідьят - Мардін - Дара - Диярбакір - Гора Немрут - Шанлиурфа - Харран - озеро Баликли-Гель - Халфеті
4
Група
10

Що входить у вартість

Авіапереліт
Львів-Стамбул, Стамбул - Агри, Газіантеп - Стамбул, Стамбул-Львів з дозволеним багажем 1 валіза (20 кг.)
Трансфери
Усі трансфери по програмі (в т.ч. спецтрансфер на гору Немрут)
Прогулянка на кораблику
По річці Євфрат в затоплене місто Халфеті та на острів Акдамар
Нічліг
Проживання в готелях 4* і 5 * зі сніданками
Супровід керівника групи та місцевого гіда
Страхування

З цієї сторони Туреччину Ви ще не знали!

Коли ми говоримо про Туреччину, перше, що спадає на думку - Стамбул. Тоді Анталія, Кемер, Аланія, Мармарис...
Та Туреччина - це просто скарб для мандрівника!
У цій мандрівці ми зібрали такі місця, блукаючи по яких здається, що саме ти їх відкрив! Що до тебе тут століттями не було нікого!
Затоплені міста, відкопані стародавні тисячолітні храми та місця поховань, фортеці, що височіють над містами, монастирі, архітектура яких зрівняється з європейськими зразками... І все це - Туреччина!
1 день. 8 квітня
-1-
Переліт Львів - Стамбул
10:00 - 12:00 Turkish Airlines
-2-
Екскурсія містом
-3-
Ночівля в готелі
.
2 день. 9 квітня
Сьогодні починається наша пригода!
1
Ранній трансфер в аеропорт. Приліт в місто Агри.
Turkish Airlines 8:40 - 10:35
2
Переїзд у Догубеязит. Відвідання Палацу Ісхака Паша.
Дійсно вражаючий майданчик посередині горбистого турецького ландшафту, Палац Ісхак Паша був побудований членами сім'ї Паші між 1685 і 1784 роками. Після того, як він був покинутий після падіння Османської імперії, гарний палац встиг вижити на своєму віддаленому місці розташування. Обід.
3
Національний парк Ноїв Ковчег.
Національний парк гори Арарат це найкрасивіше, і, в той же час таємниче місце, де можна ознайомитися з природою Туреччини і територією, яка вразить вас своєю красою. На території парку найбільша кількість відповідних місць для занять альпінізмом, які були покликані на міжнародному рівні. Арарат- це, в першу чергу, вулкан, виверження з нього відбувалося останній раз в 1840 році, на той момент він знищив село і монастир, які перебували на північному сході схилу гори, створивши велику ущелину завглибшки в 800 футів. І, врешті-решт, це легендарне місце, відоме за старим завітом, тут Ноїв ковчег приземлився після повені.
4
Переїзд у місто Ван.
Місто Ван - одне з найбільших міст Анатолії, розташованого на найбільшому озері Туреччини - озері Ван. Стародавня назва міста - Тушнов. У цьому місті, що знаходиться на висоті 1700 метрів над рівнем моря, зима триває 6 місяців в році. Завоювавши свою значимість в епоху Урарту, за короткий термін Ван перетворився у велике місто і досяг високого рівня культури. У зв'язку з навалою в VII столітті до н.е. Іскітім і коммефленів держава Урарту поступово занепала і в VI ст. до н.е потрапила під владу Медес. Пізніше цей район поперемінно став об'єктом панування персів, Великого Олександра, понтійців, Сіракузи, римлян, візантійців, вірмен і сельджуків і вже в 16 столітті увійшов у володіння Османів.
Якщо будемо мати час та бажання, то заїдемо на водоспад Мурадіе.

Переїзд у готель на ночівлю.
3 день. 10 квітня
Після сніданку вирушаємо до Фортеці Ван. Це масивне кам'яне укріплення, побудоване античним царством Урарту протягом ІV-VII ст. до н.е., і є найбільшим подібним зразком. Звідси відкривається вид на руїни Тушпи, стародавньої столиці Урартії у ІХ столітті, яка була зосереджена на крутому однобічному обриві, де зараз стоїть фортеця.
Після цього відвідаємо будинок кішок Ван, де проживає дуже багато представників цієї унікальної породи.
Після порції милості їдемо дивитись на острів Акдамар. (детальніше про нього читайте знизу).
Озеро Ван - солоне озеро - загадкове внутрішнє море на висоті 1670 м над рівнем моря в Анатолійських горах. Ніхто не може пояснити ні солоність озера, ні появу прісноводного джерела на острові Акдамар. На цьому крихітному острові площею менше 1 кв. км знаходиться чудовий пам'ятник вірменської архітектури - надзвичайно гарний кафедральний собор Св. Хреста. Церква побудована в X столітті і була місцем перебування вірменського католікоса протягом 700 років -з 1116 по 1895 рік. Вона нагадує палац, побудований для вірменського царя між 915 і 922 роками, - чудовий комплекс з рожевого туфу. Стіни церкви покриті рельєфами з біблійними сюжетами, сценами полювання і жнив - нічого подібного немає ніде в світі.
Незвичайна краса ландшафту вселяє деякий трепет. Червоний камінь контрастує з синявою води і сніговими вершинами Анатолійських гір, що височіють над озером. З усіх островів на озері Ван Акдамар навесні першим покривається зеленню, а коли зацвітає мигдаль, цей острів Туреччини воістину приголомшує уяву.
Смачно обідаємо і вирушаємо до фортеці Бітліс.

Головною родзинкою, розташованою на сході Туреччини міста Бітліс, є древня кріпость. Цитадель знаходиться в центрі міста неподалік від міської ярмарки і розташована на крутому схилі гори. Відповідно до легенди, Бітліс був створений за наказом Олександра Македонського в IV ст до н.е. У давнину Бітліс фігурував в джерелах під різними назвами - Багеш, Багагеш і під іншими іменами. У вірменській літературі VII століття місто згадується як Себеос. Географічне положення міста було зручним як з точки зору торгівлі, так і в плані військової стратегії. Ці обставини сприяли стрімкому розвитку і росту міста.

Переїзд у готель на нічліг у місто Мідьят.
4 день. 11 квітня
1
Дім культури в Мідьяті
Мідьят – ще одне місто, яке можна віднести до найкрасивіших у Туреччині, колишня неформальна столиця турецьких ассирійців, музей під відкритим небом, в якому живуть люди, місто витонченого кам'яного мережива, вдале поєднання Європи і Азії.
2
Монастир Мор-Габріель детальніше
Розташований в сучасній турецькій провінції Мардін, є одним з найстаріших християнських монастирів в світі. Він був заснований в 397 році двома ченцями св. Шмуелем (Самуїлом) і його учнем св. Шемуном (Симоном) на плато Тур-Абдин недалеко від стародавнього міста Мідьят. Згідно з переказами, Шемун одного разу побачив уві сні ангела, і цей ангел сказав йому, що той повинен побудувати церкву в місці, зазначеному трьома великими кам'яними блоками. Згодом цей початковий храм (не зберігся) обріс безліччю інших будівель і так виник монастир, званий нині Мор-Габріель.
У міру зростання монашої спільноти будувалися нові будівлі. У VII столітті, за деякими даними, тут проживало вже понад 1000 ченців. Деякі будівлі були зведені завдяки імператорам Західної і Східної Римської імперій - Гонорія, Аркадія, Феодосія II і Анастасія. На даний момент монастир Мор-Габріель складається з двох частин: старовинна історична і нова, побудовані в другій половині XX століття. Варто зазначити, що будівельні та реставраційні роботи тут ведуться і до цього дня, незважаючи на тиск з боку турецької влади.
3
Місто Дара
Руїни античного міста Дара - одного з перших міст, побудованих після розколу Римської імперії. Античний об'єкт був зведений в 505 році за наказом візантійського правителя Анастасія I. Місто виконувало найважливішу функцію в зміцненні східних кордонів держави. Однак в 7 столітті в ході своїх завоювань араби завдали значної шкоди Дарі, а до 10 століття її покинули майже всі жителі, і місто зовсім спорожніло. Сьогодні не території античного пам'ятника розташовується крихітне село, де здебільшого проживають курди та араби.
4
Мардін
Після ситного обіду вирушаємо в Мардін.
Далеко на південному сході сучасної Туреччини знаходиться Мардін - стародавнє місто, що ніби спустилося зі сторінок книги казок "Тисяча і одна ніч". Справжній музей під відкритим небом. Незважаючи на досить бурхливу і багату подіями історію, йому вдалося пронести крізь століття свій неповторний архітектурний вигляд і унікальне різноманіття різних культур, мов і релігій.
Прогулюючись по вуличках старого Мардіна, можна почути турецьку, арабську, курдський і навіть турою - місцевий діалект арамейської мови, дивом зберігся в цих краях. У цьому місті пліч-о-пліч живуть араби, вірмени, ассірійці, езіди, курди і турки. Причому вони примудряються навіть всередині себе ділитися на клани і племена, що не заважає їм спокійною уживатися один з одним.

Переїзд в готель на ночівлю.
5 день. 12 квітня
Сьогоднішній розпорядок дня буде таким:
Монастир Дейрулзафаран
Один з найбільш значущих центрів Сирійської православної церкви
Диярбакір
Старовинне місто неймовірної краси.
Міст Джендере
Один з найбільших аркових римських мостів (120м)
Гора Немрут
Гробниця-святилище, оточена величезними статуями 8-9 метрів заввишки
Монастир Дейрулзафаран, розташований на південному сході Туреччини в 5 км від Мардіна біля підніжжя плато Тур-Абдин, є історично одним з найбільш значущих центрів Сирійської православної церкви. З 1160 по 1932 року був офіційною резиденцією патріарха. На даний момент підтримується силами місцевої невеликої ассирійської громади та діаспори.
У давнину на місці, де зараз розташовується монастир Дейрулзафаран, знаходився храм, присвячений ассирійскому богу сонця Шамашу. Римляни, завоювавши ці землі, перебудували його в фортецю, яка з падінням імперії прийшла в запустіння. Нарешті, ймовірно в 493 році, тут ченцем на ім'я Шлеймун була побудована перша церква, і саме ця дата вважається датою заснування монастиря.
Наступна зупинка - Диярбакир.
Диярбакир чудово розташований на краю затоплюваної весняними водами долини Тигра. Старовинне місто оточує древня, масивна стіна з чорного базальту, за якою ховається лабіринт мощених бруківкою вулиць з прекрасними мечетями, цікавими церквами, вражаючими ханами і витонченими особняками.
Переїжджаємо до дуже відомого мосту, мосту Римських часів – міст Септімус Северіус. Окрім того, що міст є одним з найбільших аркових римських мостів (120м), він ще й має дуже цікаву історію. Чотири кути мосту були прикрашені колонами-статуями. З одного боку вцілілі колони самого Септімуса Северіуса та його другої дружини Юлії Домни, з іншого боку мали б бути статуї їхнів синів – Каракули та Гети. Та одної колони на даний момент бракує, оскільки Каракула вбив Гету та видав наказ аби спогад про Гету був стертий з усіх можливих джерел.
Наступна зупинка - Гора Немрут.
Що це таке – той Немрут Даг? Така собі гора, як Говерла по висоті, та останні 50 метрів гори насипані штучно. У 62 р. до н.е. був собі такий цар Антіох, який одного дня вирішив, що він бог і за його наказом було насипано гору та зведено статуї. Основна, звісно, його особиста (всюди помітна, адже він усюди в шапочці). Статуї знаходяться на сході гори і на заході, він хотів об'єднати схід та захід, зокрема кажучи, що мати грекиня, а батько – перс. Антіох хотів, аби люди зустрічали з ним схід та захід сонця і, мусимо сказати, це йому вдалось, адже групи приїжджають сюди власне аби це побачити.
Переїзд у Шанлиурфу на ночівлю.
6 день. 13 квітня
1
Древній Харран детальніше
Екскурсія у древнє місто Харран. Назва міста перекладається як " місце, випалене сонцем". Тут буде крута можливість зробити кілька фото в національних костюмах і сукнях.
Саме Харран було тим містом, куди прийшов і оселився пророк Авраам, а ще за переданням тут замешкав і Мойсей після того як утік з Єгипту. Як би там не було, місто направду древнє і подекуди є враження, що мало й змінилось по всіх тих роках.
Найперше, що вразило – хатки. Вони тут в перемішку – і ті древні, й більш нові. Відрізнити дуже легко, оскільки в древніх незвичайна будова даху з отвором у центрі даху. Та коли потрапляєш всередину будинку, все стає ясно – на дворі поза 30 градусів тепла а там, напевно, 18 або й менше. І це без кондиціонера! В нових хатах цього досягнути без кондиціонера ніяк не вдасться, тому люди тут і далі активно мешкають у таких дивних древніх будиночках.
Ще у Харрані ми побачимо залишки одного з найдавніших університетів де вивчали астрономію, залишки старого муру, котрий оточував місто та випємо турецької кави у місцевій забігайлівці.
2
Гьобеклітепе
Відвідаємо Гьобеклітепе - найдавніший в світі мегалітичний храмовий комплекс, якому вже 14000 років! Тільки подумайте – 12 тисяч років до нашої ери, час неоліту, тобто новий кам'яний вік! Про єгипетські піраміди та стоунхендж не буде чути ще тисячі років, а тут на «пупковому пагорбі» (саме так перекладається Гьобеклітепе) люди моляться та приносять жертви. Це перше відоме людству місце поклоніння!
Територія музею - величезна, з гарними краєвидами. Кажуть, тут можна розмістити 30 футбольних полів! Під керівництвом німецького археолога Шмідта (він оселився і проживає неподалік самого комплексу) розкопали тільки малу частинку. Є версії, що розкопки триватимуть ще принаймні наступні 50 років. Детальніше про це місце можете прочитати у нашому блозі.
3
Екскурсія на Святе озеро Карпів (Баликли-Гель).
Древня легенда говорить, що саме це місто було тим самим Ур Халдейським, де жив пророк Авраам, родоначальник арабського і єврейського народів, до якого сягають три світових релігії - юдаїзм, християнство та іслам. Легенда говорить, що правив там в далекі часи цар-язичник Німрод і він був розгніваний тим, що Авраам відмовляється поклонятися ідолам і велів кинути пророка в яму з вогнем. Однак спекотне полум'я дивовижним чином перетворився на прохолодну воду, а дрова стали великими коропами, нащадки яких і донині плавають в священному озері.
4
Затоплене місто Халфеті
Наступна зупинка - Халфеті- затоплене місто, яке називають «прихованим раєм» Туреччини. Прогулянка на кораблі по Біблійній річці Євфрат. Вечеря на річці Євфрат.
Переїзд у готель на ночівлю.
7 день. 14 квітня
Перед відльотом до України ми відвідаємо Зеугма - найвідоміший музей мозаїк світу та древній базар виробів ручної роботи з міді і дерева, інкрустуваного перламутром!
Звучить дивно, та справа в тому, що в 1996р. влада Туреччини вирішила побудувати нову електростанцію. Була побудована дамба і місто Зеугма з неймовірними мозаїками мало б опинитись під водою. Аби не втратити такі шедеври, був створений музей і мозаїки були перенесені саме у Газіантеп. Одним з найяскравіших артефактів музею є обличчя циганки, котре водночас і радісне і сумне, а погляд – як у Мона Лізи: завжди слідкує за Вами, з якої б сторони не старались глянути на циганку.
Трансфер у аеропорт та переліт.
Газіантеп - Стамбул; Стамбул - Львів
* Ціна зазначена станом на 01/10/2021. У разі зміни вартості квитка, ціна може змінюватись.
** Ціни котрі не входять у вартість поїздки і зазначені у дужках - орієнтовні
Що не входить в вартість
Ми довіряємо твоєму смаку, тому ти можеш на свій розсуд вибрати куди хочеш піти за додаткову оплату.
Додаткове страхування на випадок COVID19
від 311 грн.
Туристичний збір у готелях (city-tax)
Обіди
Орієнтовно 6 € / день
Вхідні квитки у музеї за програмою, екскурсії за програмою, спецтрансфер на гору Немрут, кораблики, вхід у заповідник Ноїв Ковчег
65 €
Особисті витрати

Зацікавило?

Просто надішли свій номер телефону і Юля зв'яжеться з тобою найближчим часом

Ще сумніваєшся?

Почитай історії наших керівників груп, які не вмістили розповідь про ці неймовірні місця в одну статтю!!

Заходь на каву!

Наш офіс - в центрі Львова! Кава - смачна, офіс - теплий, люди - привітні! Заходь!
Пн-Пт: 10:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
м. Львів, вул. Личаківська 16
Прокласти маршрут
Email + 38 (093) 898-87-17
Подаруй тур
Шукаєш небанальний класний подарунок? Поїздка - це завжди неперевершені емоції, незабутні враження, якіі точно дадуть зрозуміти наскільки тобі важлива людина, яка отримає такий подарунок.

Просто введи свій номер телефону, і Юля подзвонить найближчим часом, і проконсультує в якому форматі можна оформити подарунок туру.