Загалом сьогодні у світі понад 2 мільйони людей є її членами
В Індії – 1,2 млн., 680 тисяч у Сирії, 100 тисяч у Швеції, 80 тисяч у США, 50 тисяч у Німеччині. Водночас Туреччині сиро-яковітів усього 5 тисяч – це результат масових вбивств та вигнання 1915-1918 рр.
Після VII століття монастир отримує свою теперішню назву від імені єпископа Тур Абдіна. До цього він звався Картмін і до VI століття налічував тисячу монахів.
Від 615 то 1049 року монастир стає головною резиденцією єпископів Сирійської церкви. Його слава і велич призвели до того, що монахи отримували значні пожертви від візантійських імператорів: Аркадія, Гонорія, Феодосія ІІ та Анастасія.
Постійні напади та війни поблизу монастиря Мор Габріель – монголи у XIV столітті, асирійський геноцид, здійснений курдами упродовж 1914-1919 років – призвели до зменшення чисельності монахів. Сьогодні у монастирі проживає 15 черниць і два ченці, які розділені у двох крилах монастиря. Така невелика кількість мешканців не перешкоджає монастирю приймати до 20 тисяч паломників-християн щорічно. А це після Стамбула – найбільша кількість у Туреччині. Адже приваблює він не тільки своїм історичним значенням чи довершеністю кам'яного декору, але й молитовним спокоєм.
У стінах цієї святині Ви віднайдете прихисток серця від гаму сучасних вулиць, гонитви за заробітком та швидкісного темпу життя. Бо й справді тут зупиняється час.