Лемурійське рожеве озеро, заповідник "Асканія Нова"
День 5
Ось тут дійсно будьте готові до того, що не зможете повірити власним очам! Адже ми їдемо на Лемурійське озеро! Що тут такого? Нічого, тільки вода у цьому озері - РОЖЕВА, а дно повністю вкрите сіллю!
Та озеро не лише красиве, а й лікувальне! Вода Лемурійського озера збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.
На жаль, інфраструктура розвинена слабо, тож з собою доведеться взяти трохи прісної води, аби змити з тіла усю сіль, що залишить вода. Але тут є і плюс - тут рідко буває багато людей, тож можна буде спокійно насолодитись цією красою!
По обіді нас чекає нова пригода! Напевно, кожен зі школи пам'ятає, як вчителька географії розповідала про заповідник Асканія Нова. Але ніхто не розповідав, що там так круто! Асканія Нова - єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, – має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність.
Історія заповідання його території нараховує близько 110 років. Суха мова статистики відмічає зростання тут 478 видів вищих рослин. Але вона не може передати різноманіття всіх проявів, букету запахів, притаманних лише дикому степу.
Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів. Тут зустрічаються типові мешканці степового ландшафту: малий ховрашок, степовий байбак, тушканчик великий, заєць-русак, мишовидні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.
У густому травостої мешкають не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року зустрічається більше 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування.
Після насиченого дня нас чекатиме дегустація вин у Виноробному господарстві Князя П.М.Трубецького.
Нічліг.