День 2
Виїзд з України
Поселення в готель. Відпочинок в термальних басейнах.
Хайдусобосло - один з найпопулярніших бальнеологічних курортів Угорщини, та й загалом Європи.
Це було невеличке поселення, яке нічим не вирізнялося з-поміж інших. Поворотний момент в житті міста настав 26 жовтня 1925, коли на північному сході міста, з глибини 1090 метрів, на поверхню вирвався природний газ, що приніс з собою термальну воду коричневого кольору, з температурою 75 °C зі специфічним запахом та складом.
Під керівництвом геолога Ференца Пава-Вайни на околиці міста проводились роботи з пошуку природного газу. Під час буріння однієї зі свердловин з неї з неймовірною силою вирвалося назовні «гаряче золото» — коричнювата лікувальна вода зі специфічним запахом, що має унікальний склад.
Зрозуміло, її лікувальні властивості проявилося пізніше, коли жінки, які регулярно стали прати одяг в канавах і ямах, куди стікала гаряча вода, звернули увагу на те, що болі в суглобах, які мучили їх протягом багатьох років, стали стихати.
Воду стали вивчати бальнеологи, хіміки, лікарі, у результаті чого почався розвиток відомого у всій Європі курорту. Дослідження також показали, що вода містить бітум, а також значну кількість важких елементів, наприклад: титану, ванадію, міді, цинку, барію тощо. До цього часу на території Європи було відкрито багато гарячих джерел, і люди вже зрозуміли їх цілющу силу. Тому виявлення нового джерела було дуже доречно.
Місцеві термальні лікувальні води сприятливо впливають на організм людини та з успіхом застосовуються в бальнеотерапії. На курорт приїздять лікувати хронічні запалення суглобів, артрози, невралгію і неврити, міалгію, хронічний аднексит, безплідність, екзему, псоріаз, проводять реабілітацію паралічів і спортивних травм.