Дива навколо нас!

Основна інформація про тур

1
Дати подорожі
Не визначено. Можемо організувати під замовлення
2
Вартість
~750 грн
3
Маршрут
Львів - Тараканів (Тараканівський форт) - Підкамінь - Гавареччина - Львів

Що входить у вартість

  • Усі трансфери по маршруту
  • Оглядові екскурсії
  • Майстер-клас з гончарства
  • Обід (куліш)

Тур вихідного дня навколо Львова

Карантин пішов нам на користь в певній мірі! Ми почали більше цікавитись рідними і тим, що нас оточує. І це круто! Тож пропонуємо Вам ще більше пізнати рідний край!

Під час нашої маленької одноденної мандрівки Ви не тільки відпочинете від буденності, а й дізнаєтесь купу цікавого про Тараканівський форт, звідки взявся камінь у Підкамені, та побачимо як виготовляється унікальна "сива" кераміка.

Поїхали!

Програма туру

Тараканів

Наш день розпочнеться із екскурсії в старому та загадковому оборонному укріпленні, зведеному у 70-80-х роках XIX століття. Тараканівський форт. Складається враження, що ця фортеця дійшла до нас з часів лицарського Середньовіччя: могутні стіни потріскалися, виступаюча цегла створила неповторний барельєф, який свідчить про давність споруди, все заросло кучерявими рослинами і високою травою. Ідеальне місце для шукачів пригод!

У Тараканівському форті відбувалося багато битв і відгомін цих подій досяг і нас. Це місце було оточено таємницею і містикою вже досить давно. Один тільки факт того, що в цих місцях заблукав загін НКВС і безслідно зник, говорить багато про що.

Дуже подобається Тараканівський форт любителям легенд та містики. Хтось каже, що вночі тут чуються голоси, постріли. Хтось - бачить дивні тіні. Словом, це місце точно зацікавить кожного!
Підкамінь

Наступна наша зупинка - селище Підкамінь. Неважко здогадатися, що назва селища виникла через могутнього 16-метрового велетня, який височіє над ним. Звідки ж взявся цей камінь, посеред поля? Місцева легенда говорить, що якось чорт (камінь ще називають чортовим) розлютився на монахів, які жили в селищі і захотів роздавити монастир каменем. Він відколов величезну брилу від Карпат, але йому не стало сили, донести його до монастиря, то й впав він недалечко від нього.

Фото: Андрій Бомчик
Гавареччина

Під кінець нашої одноденної пригоди нас чекає батьківщина "сивої" кераміки. Гавареччина із самого свого заснування була гончарським селом, адже перші жителі були гончарі, яких виселили із сусіднього села - Білий Камінь, щоб ті не задимлювали село своїми печами.

Село є осередком традиційного народного промислу — чорнодимленої, «сивої», неполиваної, Гаварецької кераміки. Саме тут ми зможемо спробувати себе в цьому ремеслі. Окрім цього заворожуючого дійства ми завітаємо до Музею-криївки, що розташовується за 500 метрів від в'їзду до села. Колись криївка була під однією з хат, де переховувалися молоді сміливі партизани. З часом вона осіла і вже нічого не було видно, тоді очевидці перенесли криївку трохи поодаль, накрили її склом, щоб бажаючі могли заглянути і побачити, як все було майже насправді.
Тут же ми піднімемось на Святу гору (оглянемо монастир і набиремо цілющої води) та Білу Гору. Маркіян Шашкевич писав про цю гору: "Підлисецька горо біла! Як тебе не бачу, так ми тяжко, так ми сумно, що трохи не плачу". Гора на якій у 1911р. встановлений величезний пам'ятний хрест з нагоди 100-річчя з дня народження Маркіяна Шашкевича. Після гір ми спускаємось в село, обідаємо смачним кулішем і йдемо на наш майстер-клас із гончарства. Приготуйтесь: буде цікаво! Ще однією цікавинкою Гавареччини є Криниця, викопана у 1922 році, збережена до
сьогодні. Її копало двоє майстрів і спочатку знайшли воду на глибині 41 метра, але з часом вода з криниці пропала, довелося копати глибше і лише на глибині 54 метрів знову натрапили на джерело. Подібних криниць в селі було п'ять, донині зберіглося лише дві. Найцікавіше в криниці - її конструкція, яка дозволяє прискорювати процес набирання води, а саме, використовується два відра — поки одне витягується з криниці, то друге опускається туди.
Відео з сайту Ukrainer
Що не входить в вартість
  • Особисті витрати

Зацікавило?

Просто надішли свій номер телефону і Юля зв'яжеться з тобою найближчим часом

Заходь на каву!

Наш офіс - в центрі Львова! Кава - смачна, офіс - теплий, люди - привітні! Заходь!
Пн-Пт: 10:00-18:00
Сб-Нд: вихідні
Email+ 38 (093) 898-87-17
Подаруй тур
Шукаєш небанальний класний подарунок? Поїздка - це завжди неперевершені емоції, незабутні враження, якіі точно дадуть зрозуміти наскільки тобі важлива людина, яка отримає такий подарунок.

Просто введи свій номер телефону, і Юля подзвонить найближчим часом, і проконсультує в якому форматі можна оформити подарунок туру.